آسیاتک

 
تاریخ انتشار: شنبه, 28 آذر 1394 ساعت 10:12

واقعیت تلخ و هولناک: سلول مُرده = سرطان (2)

در آینده از نگاه طب سنتی و اسلامی نیز به مقوله تومور خواهیم پرداخت که نظر دقیق تری درمورد این بیماری دارد.

یامَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء

سرویس سلامت آخرین نیوز ؛

پیشتر با مواد تشکیل دهنده تومور که سلول های مُرده به حساب می آیند، آشنا شدیم. (برای مطالعه مطلب پیشین ما در این خوصوص اینجا کلیک کنید)

سلول هایی که بر اثر عدم شناسایی مولوکول های برخی مواد غذایی توسط سیستم گوارش انسان به دلیل پیچیده بودن فرمول ساختاری، در بدن جمع شده اند.

به طور نمونه، یک پیاز خام را در نظر بگیرید؛ پیار خام زمانی که خورده می شود، معده انسان به سرعت مواد تشکیل دهنده آن اعم از پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و ... را «به طور کامل» هضم می کند، بدون اینکه سلول مُرده ای را شناسایی کند. (( البته امروزه به دلیل استفاده بشر از کودهای شیمیایی در تولید پیاز، بخش بسیار کمی از همین پیاز خام نیز سلول مرده شناخته می شود، اما این موضوع خیلی نگران کننده نیست چراکه در این دورانی که اطراف ما در سوپرمارکت ها، فست فودی ها و شیرینی سراها، پرشده از سلول های مُرده و خطرناک، همین خوراکی های خام و گیاهی غنیمت هستند و بسیار بسیار مفید)).

اما همین پیاز خام زمانی که در ماهی تابه و با روغنی با دمای حدود 300 درجه سرخ می شود، آیا پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و ...  برایش باقی مانده که توسط بدن ما شناسایی و هضم شود؟

کدام ماده غذایی در دمای 300 درجه همچنان غذای فیبردار و زنده باقی می ماند؟

آیا به ماده غذایی جدیدی که بوجود آورده ایم، باید پیاز بگوییم؟

رنگ و ظاهر "پیازداغ" که چیز دیگری را می گویند. این یک واقعیت تلخ دیگر است که ما انسان ها خیلی فرقی بین پیاز خام و پیازداغ قائل نیستیم، اما سیستم گوارش ما اکثر سلولهای پیاز داغ را نمی تواند شناسایی کند؛ به عبارتی دقیق تر اکثر اجزای تشکیل دهنده پیاز داغ به عنوان "سلول مُرده" شناخته می شود.

همین موضوع درمورد بسیاری از مواد غذایی که بشریت با تغییرو تحول فراوان آن، در واقع ترکیب شیمیایی آن را تغییر می دهد، صادق است.

فست فودها، سوسیس و کالباس و بسیاری از مواد غذایی هم خانواده ساندویچ ها چه مراحلی را طی می کنند تا تولید شوند؟

سپس همین مواد دوباره از طریق سرخ شدن دچار تغییر و تحول چندباره می شوند!

این موارد هولناک را در کنار مواد افزودنی سوسیس و کالباس ها که بر اساس مطالعات جدید "جهش ژنتیکی" ایجاد می کنند، بگذارید!

آیا فاجعه در حال رخ دادن نیست؟

آیا یک ماده غذایی پخته شده که چندین روز در گوشه فریزر جا خشک کرده، می تواند ویتامین و پروتئین زنده داشته باشد؟

از آن فاجعه بار تر اینکه امروزه بسیاری از مردم غذای پخته شده را در فریزر جاساز! می کنند، سپس برای گرم کردن دوباره (تحول چندباره در ساختار مولکولی) از ماکروویو استفاده می کنند!!!

همانطور که می دانید ماکروویوها و ماکروفرها از طریق متلاشی کردن مولکول ها، غذا را به سرعت گرم می کنند!

این واقعیت تلخ و هولناک را باید پذیرفت که حاصل این طرز آشپزی می شود «یک پرس سلول مُرده»!

سلول هایی که سیستم گوارش انسان نمی داند با آنها چه کند؛ بسیاری از آن را دفع می کند، اما زمانی که حجم آنها بالا رفت و به حالت جامد درآمدند باید چه کند؟

سیستم گوارش بسیاری از انسان ها اولین جای پَرتی که انتخاب می کند تا این سلول های مُرده را آنجا جمع کند تا بدن آسیب کمتری ببیند، قسمت دور کمر (زیر شکم و پهلوها) می باشد( البته برای برخی انسان ها این اتفاق نمی افتد).

بعد از این مرحله، زمانی که روند تغذیه انسان به طوری باشد که مدام سلول مُرده وارد بدن می شود، سیستم گوارش انسان شروع به فرستادن سلول های مُرده به هر جای دیگری می کند، با انباشته شدن این سلول ها به طور نمونه در سر و یا هر جای دیگر یا ماندن در معده و روده، تومور کم کم تشکیل می شود.

البته لازم به ذکر است همواره این موضوع کل داستان نیست؛ به طور مثال فردی که هروز گوشت قرمز به صورت کباب مصرف می کند در طولانی مدت ممکن است به سرطان روده دچار شود چراکه مواد کباب بیش از حد در روده می ماند و بیش از 24 ساعت طول می کشد تا از بدن دفع شود و مشکل ساز می شود.

 

در آینده از نگاه طب سنتی و اسلامی نیز به مقوله تومور خواهیم پرداخت که نظر دقیق تری درمورد این بیماری دارد.

اما تا بدین جا خیلی نگران این بیماری نباشید؛ سرطان همانند بسیاری از بیماری های دیگر نیاز به درمان دارد که اگر درمان نکنیم دچار مشکل می شویم همانند سرماخوردگی و آنفلانزا و غیره.

یامَن اِسمُهُ دَوا وَ ذِکرُهُ شَفاء

ادامه دارد ....

 

دیدگاه‌ها  

+1 #1 زهرا 1394-10-05 22:01
بهتره برای مباحث مربوط به سلامت از منابع علمی به روز استفاده کنید. این مقاله تون هیچ بار علمی نداشت
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه