سه شنبه, 25 مرداد 1401 ساعت 11:43

چین ۷ مقام تایوان را تحریم کرد

این تحریم‌ها در شرایطی مطرح می‌شوند که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اوایل ماه جاری میلادی به تایوان سفر کرد؛ اقدامی که به گفته چین یک سیگنال اشتباه برای نیرو‌های طرفدار استقلال در این جزیره خودگردان ارسال می‌کند.
سه شنبه, 25 مرداد 1401 ساعت 11:30

ترامپ: اف‌بی‌آی گذرنامه‌ام را ضبط کرد

ترامپ در مصاحبه‌ای گفت: کشور آمریکا در وضع خطرناکی قرار دارد و خشم عظیمی ایجاد شده که در گذشته هرگز مانند آن را ندیده‌ایم.
رزمندگان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه چهارم دریایی ندسا یک فروند شناور مغروق را از غرق‌شدن کامل نجات دادند.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس با حکم قطعی دادگاه، به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.
نماینده مردم کرج در مجلس، با بیان اینکه آقای عین اللهی تعارض منافع کمیته علمی کرونا را شفاف به مردم گزارش دهید، گفت: باید مشخص شود اعضای کمیته علمی کرونا در کدام یک از شرکت‌های تولیدکننده، واردکننده واکسن یا تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا رد پا داشتند.
دبیرکل سابق حزب کارگزاران درباره ادعاهای اخیر میرحسین موسوی اظهار داشت: اینکه ما شائبه‌‌ای را درباره آینده حکومت مطرح کنیم و بعد بگوییم اگر نیست، تکذیب کنید؛ مناسب نیست.
جمهوری اسلامی ایران پاسخ مکتوب خود را درباره آخرین نسخه از پیش‌نویس توافق وین را ارائه و اعلام کرده است که اگر واکنش آمریکا با واقع‌بینی و انعطاف همراه باشد توافق حاصل خواهد شد.
مسئولان دیپلماسی کشور بایستی هوشیار باشند که تحت تأثیر فشارهای غرب به توافق بدون تضمین و توافق بدون لغو تحریم‌ها– که چیزی جز خسارت محض نیست-تن ندهند و همچنان بر شروط اصلی و انتفاع اقتصادی ایران از برجام تاکید داشته باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره دلیل سرقت خاک ایران توسط جاسوس‌های غربی توضیحاتی را ارائه کرد.
محمد جمشیدی، معاون سیاسی رئیس جمهور: ‌‏آمریکا از هدف استراتژیک خود در خروج از برجام و اعمال سیاست فشار حداکثری عقب نشینی کرد.
وزیر امور خارجه گفت: طرف آمریکایی به صورت شفاهی با دو پیشنهاد ایران موافق کرده تا ساعت ۱۲ امشب پیشنهادات نهایی‌مان را به صورت مکتوب ارسال می‌کنیم.
دوشنبه, 24 مرداد 1401 ساعت 14:05

چرا بحرین جدا شد؟!

صفحه1 از3482