تاریخ انتشار: جمعه, 19 تیر 1394 ساعت 16:50

از توالت فرنگی استفاده نکنید!

تا جایی که می توانید از توالت فرنگی استفاده نکنید البته خانم هاي باردار در دوره بارداري خود براي حفظ سلامت ستون مهره ها و پيشگيري از كمر درد مي توانند از توالت ايراني استفاده نكنند.

به گزارش خبرنگار سلامت «آخرین نیوز»، توالت فرنگی؛ هدیه غرب برای شرقی هاست. امروزه ایرانی ها نیز همانند غربی ها به این نوع از توالت ها تمایل زیادی نشان می دهند تا جایی که در برخی از هتل ها و خانه های لوکس ایران، استفاده از توالت سنتی ایرانی حذف شده است!

بهتر است بدانید استفاده زیاد از توالت فرنگی از نظر بهداشتی مضرات بسیاری دارد و انسان را دچار بیماری های صعب العلاجی، مانند کولیت یا قولنج روده می کند.

بیشترین تفاله غذا در «سیگموئید» روده بزرگ انباشته می شود و اگر این عضو مورد فشار مناسب قرار نگیرد، عملیات دفع به راحتی صورت نخواهد گرفت.

استفاده از توالت فرنگی سبب می شود که فشار لازم به این عضو وارد نیاید و همین امر در دراز مدت موجب بروز بیماری های مربوط به روده بزرگ می شود.

اما در استفاده از توالت های سنتی ایرانی؛ به ویژه اگر سنگینی بدن را روی پای چپ قرار دهیم، در حداقل زمان اجابت مزاج صورت خواهد گرفت. در این حالت روده به طور کامل، تخلیه می شود.

24928 نمایش

نوشتن دیدگاه