دکتر سیدمحمد نوعی بیان کرد: متاسفانه بانک مرکزی در مقابل سوداگران ارزی منفعل است، یا منتظر لغو تحریم‌هاست، یا منتظر بازگشت ارزهای صادراتی. مدیریت بازار ارز در همه جای دنیا دست بانک مرکزی است، در ایران به دلیل ضعف و انفعال این نهاد، قمیت ارز در فضای مجازی تعیین می‌شود.
عرضه ۶۰ درصد سهام عدالت، شائبه افزایش نرخ سود بانکی و عدم حمایت حقوقیها از جمله علل ریزش اخیر بورس است که باید چاره کرد.
ایران طی دهه‌های گذشته اغلب فرصت‌های خود در حوزه انرژی در منطقه آسیای مرکزی و به ویژه قفقاز جنوبی را از دست داد و نتوانست از این بسترها استفاده کند. مهمتر اینکه ایران اخیرا بازار گازی خود در ترکیه و عراق را نیز از دست داد.
شنبه, 03 آبان 1399 ساعت 10:34

بورس به سمت تعادل بنیادین

در صورت در نظر گرفتن دلار ۲۲هزار تومانی و تکرار عملکرد فصلی تابستان، P/ E آتی بازار در محدوده ۱۵واحد به دست می‌آید که از جهت ارزش‌های بنیادی این بازار را به تعادل نزدیک‌تر می‌کند.
نرخ تورم نقطه‌ای در مهر ماه ١٣٩٩ به عدد ٤١,٤ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ٤١.٤ درصد بیشتر از مهر ١٣٩٨ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده­‌اند.
تعامل روزهای اخیر مجلس با وزرای اقتصادی واکنش مثبت بازارهای سرمایه، خودرو، سکه و ارز را در پی داشته است.
جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخباری اخباری به گوش می‌رسد که بانک مرکزی دلارهای بی مشتری را به قیمت ۲۵ هزارتومان از فروشندگان می‌خرد، تاکید کرد: اگر این خبر صحیح باشد جای شکی باقی نمی‌ماند که دولت مهم ترین عامل…
افت و خیزهای اخیر بازار سرمایه به قدری طولانی و خسته کننده برای مردم بوده است که این موضوع انتقاد کارشناسان اقتصادی را نیز به دنبال داشت.
توییت توانگر نماینده مجلس در مورد حواشی صندوق شوم و منحوس #پالایش یکم: وزارت نفت بر سر مخالفتش با عرضه سهام پالایشگاه‌ها در بورس، ضربه بزرگی به بازار سرمایه زد تا بورس تهران از ۲۰ مرداد تا به امروز، قرمز را از «تنِ» خود در نیاورد!
سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 18:45

دلار با شیب بسیار تند ریزشی شد

صراف‌های خیابان فردوسی از افزایش تعداد فروشنده‌ها در بازار و نبود خریدار می‌گویند و تأکید دارند که جو بازار به‌شدت ریزشی است و احتمالاً قیمت دلار به کانال‌های پایین‌تر سقوط کند.
بازار خرید و فروش خودرو متأثر از کاهش قیمت دلار با ریزش ۱۰ تا ۲۷ میلیون تومانی قیمت‌ها روبرو شد.
بازار بورس کشور درحالی روزهای قرمز را سپری می کند که همه شواهد بدون شک نشان از آن دارد که این عقب گرد بورس به هیچ وجه کار حقیقی های بازار سرمایه نیست. به نظر می رسد که تصمیم گیران بازار سرمایه و حقوقی های بزرگ به جایی رسیده اند…
صفحه1 از879