دانلود

 

 

تاریخ انتشار: جمعه, 13 ارديبهشت 1392 ساعت 11:57

نبش قبر صحابي پيامبر در سوريه!

منابع خبري دولتي در سوريه مي گويند گروه هاي "تروریستي" فعال در اين كشور، با یورش به مرقد مطهر "حجر ابن عدی"، صحابه بزرگ پیامبر اسلام(ص) و یار امیرمومنان(ع) اقدام به نبش قبر وی کرده اند.

به گزارش مهر، تلویزیون رسمی سوریه اعلام کرد: «گروههای تروریستی، در استان الرقه،  پیکر این صحابه پیامبر را از درون قبر بیرون کشیده و به مکانی نامعلوم منتقل کرده اند.»
 
منابع داخلي سوريه اين اقدام را از سوي گروه هاي تندرو سلفي در اين كشور مي دانند.

از سوی دیگر، شبکه اسکای نیوز عربی نوشت: درگیری میان دو گروه مسلح برای سیطره بر یکی از ورودیهای استان الرقه باعث کشته شدن یک افسر ترک و سه عنصر مسلح دیگر شد.
 

حجر ابن عدی، از اصحاب بزرگ پیامبر، در جنگ‌هاي صفين و جمل و نهروان،‌ در ركاب حضرت علي عليه السلام شمشير زده بود و در صفين، يكي از فرماندهان آن حضرت بود. او، از ارادتمندان امام حسن و امام حسین علیهماالسلام نیز بود.

ابن زياد با حكم معاويه والي عراق شده بود. حجر ابن عدی  و ديگر ياران غيور علي عليه السلام ، حكومت او را نامشروع می دانستند و مخالفت خود را آشكارا ابراز مي‌كردند. زياد ماجرا را به  معاويه خبر داد. معاويه هم دستور دستگيري آنان را صادر كرد. ابن زياد آنان را دست بسته نزد معاويه فرستاد. معاويه  شش نفر از آن دوازده نفري كه ابن زياد برايش فرستاده بود، گردن زد و به شهادت رساند.

حجر بن عدي هم جزو آن شش نفر بود.

حجر، هنگام شهادت، وصیت کرد که بدن خون آلودش را با همان غل و زنجیر دفن کنند.

5666 نمایش

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید